COOPERATION

Mordeczko! Zanim napiszesz do mnie wiadomość chciałabym abyś przeczytał to uważnie. Chce wyjaśnić kilka kwestii współpracy ze mną. Aby uniknąć zbędnych wiadomości i marnowania swojego czasu nawzajem.

~ FOTOGRAFIA ~
*** Dobra wiadomością - dla Was będzie, to że mogę zrobić zdjęcia każdemu, złą wiadomością niestety jest to że nigdy za darmo.
- Można zapłacić normalnie pieniędzmi jeśli chcesz mieć zdjęcia wykonane przeze mnie.
- Nie wiem czy akurat trzeba o tym wspominać, ale też jest to ważny element sesji.
Miejsce: ustalamy wspólnie abym to ja nie musiała przejeżdżać Bóg wie ile kilometrów oraz i Ty.
- Ilość zdjęć: Na sesji wykonuję 150 zdjęć. Zdarza, się że robię o wiele więcej zdjęć na jednej sesji, ale tylko w nagłych wypadkach. Minimalnie "modelowi" czyli Tobie daję 30 zdjęć, ale nie martw się - zdjęć wychodzi zazwyczaj znacznie więcej jeśli ze mną współpracujesz.
- Makijaż: z racji tego, że jestem wizażystką również maluje klientów do sesji, niestety jest to dodatkowym kosztem.
- Charakteryzacja: co możesz zauważyć na moich fotografiach, uwielbiam nietypowe stroje, makijaże, dodatki i tez może zdjęcia przez to są nietypowe. Jeśli masz ochotę stanąć przed moim obiektywem w takiej nietypowej wersji - dlaczego nie? Na pewno coś dla Ciebie oryginalnego wymyśle - to również dodatkowy koszt do ceny sesji.
- Umowa: przychodząc do mnie na sesje podpisujesz umowę, w której zawarte są wszystkie warunki naszej współpracy. Podpisując owa umowę decydujesz się na przekazanie mi prawa do Twojego wizerunku na moich zdjęciach (bez podpisania umowy nie zrobię sesji). Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie - od 15 roku życia umowę możesz podpisać z legitymacja szkolna, poniżej 15 roku życia z opiekunem legitymującym się dowodem osobistym.

Wprowadziłam takie a nie inne zasady ponieważ spotkały mnie przykrości, których nigdy miałam nadzieje, ze nie doświadczę.

Dlaczego mowie, ze nigdy nie zrobię zdjęć za darmo?

- Fotograf płaci za sprzęt, dojazd, programy, czas i zdrowie przy przerabianiu zdjęć.
- Druga sprawa to dodatkowy koszt makijażu, kosmetyki nie kosztują mało. Zwłaszcza te które używa się do sesji zdjęciowych. Równie dobrze jeśli chcesz wyglądać "lepiej niż zwykle" na sesji możesz iść do salonu kosmetycznego na ów makijaż.
- Charakteryzacja, zazwyczaj zajmuje się wszystkim ja wiec szukam również stroju dla danego klienta, który wymyśliłam sobie w głowie do sesji. To też koszt, ponieważ albo ja sama robię strój, albo zamawiam. Wszystko kosztuje.

~ TFP ~
*** Kolejna opcja to zdjęcia TFP, nie są to zdjęcia za darmo jak większość z Was myśli i wypisują w googlach.
Dlaczego zdjęcia tfp nie są "za darmo"?
- Fotograf płaci za sprzęt, dojazd, programy, czas i zdrowie przy przerabianiu zdjęć.
- Modelka również musi dojechać wiec tez ponosi koszty dojazdu. Dbanie o swój wygląd. Dobrze wyglądające ciało, zadbane włosy, paznokcie. Musi wyglądać pięknie. Estetycznie. Musi wiedzieć jak się ustawić aby wyjść najkorzystniej, musi dobrze zagrać. Ważna jest gra aktorska, praca nad mimiką twarzy, wcielenie się w dana role. Potrzeba wiele pracy i doświadczenia.
- Wizażysta, kosmetyki, które kosztują a zużywają się dosyć szybko. Doskonalenie techniki makijażu, szkolenia.

To się nazywa współpraca. Każdy z osobna daje coś od siebie tworząc coś nieprawdopodobnie pięknego. Co chwyta za serca, cieszy oczy i unosi dusze. Owoce naszej współpracy zamieszczamy w naszych portfoilach.

Niedoświadczone osoby nie mogą już pracować na zasadzie sesji tfp, dlaczego? Co może mi owa osoba zaoferować? Jeśli nie będzie wiedziała jak się ostawić i nie wydobędą się z niej żadne emocje. To już nie jest tfp, to normalna sesja gdzie muszę rozśmieszać osobę aby wywołać jakiekolwiek emocje.
Następnie. Gdy ktoś już posiada jakikolwiek bagaż doświadczeń, ma pomysły, chce coś stworzyć i dać cześć siebie, chce współpracować tfp to oczywiście musi posiadać swoje portfolio abym mogła te doświadczenie zobaczyć i ocenić czy mogłabym z Toba współpracować. Bo jak mam ocenić to czy nadajesz się do współpracy na zasadzie tfp gdy nie posiadasz strony pokazującej doświadczenie jakie zdobyłaś/es? Poprzez selfie na fejsie nie jestem w stanie tego zrobić :-)
Zazwyczaj nikomu nie odmawiam sesji nawet jeśli jest mniej doświadczony tudzież posiada większe doświadczenie w modelingu. Fotografuje ludzi prosto z ulicy jaki tych którzy wiedza jak i gdzie ustać aby wyjść korzystniej na zdjęciu. Jestem otwarta na współprace.

~ MAKIJAŻ ~

Wykonuję makijaże okolicznościowe, artystyczne jakie sobie tylko wymarzysz.
Robię makijaże do sesji, mogę uczestniczyć jako wizażystka na sesji tfp a nie jako fotografujący.


Cena jest zawsze indywidualnie przeze mnie ustalana i zależna od potrzeb klienta.


E-mail: shiruuiaks@wp.pl